הפקולטה למדעי הרוח I אוניברסיטת חיפה I החוג להיסטוריה כללית Department of General History I Haifa University I Faculty of Humanities - עמיתי/ות מחקר

top

עמיתי/ות מחקר

IMG 4286aד"ר שי פררו

אימייל: shaiferaro@gmail.com

תחומי מחקר:

בריטניה המודרנית; מגדר ופמיניזם; דת ורוחניות; שיטור; התנועה הכנענית.

שי פררו הוא היסטוריון וחוקר דתות העוסק בהיסטוריה אינטלקטואלית, תרבותית, וטרנס-אטלנטית של בריטניה וצפון אמריקה במאות ה-19 וה-20, תוך התמקדות בנושאי דת, מגדר ופמיניזם. ספרו, Women and Gender Issues in British Paganism, 1945-1990 , יצא לאור לאחרונה בהוצאת פלגרייב מקמילן, בה גם התפרסמו קבצי מאמרים בעריכתו: Magic and Witchery in the Modern West ו- Contemporary Alternative Spiritualities in Israel. מחקריו המתהווים של ד"ר פררו עוסקים בסצינת חנויות הספרים האזוטריות בבריטניה במהלך המאה העשרים; השפעתן של פמיניסטיות אמריקאיות על התנועה לשחרור האישה בבריטניה; וחקר התנועה הכנענית תקופת המנדט הבריטי ושנותיה הראשונות של מדינת ישראל. בנוסף לפעילותו בחוג משמש ד"ר פררו גם כמזכיר האגודה הישראלית לחקר דתות וכעמית מחקר במרכז תל חי לחקר דתות (מכללת תל חי).

 

 

ד"ר אסף אלמוג

אימייל: asal.2772@gmail.com

תחומי מחקר:

היסטוריה אמריקאית, בדגש על התקופה שבין המהפכה האמריקאית לבין מלחמת האזרחים; היסטוריה אטלנטית; היסטוריה אינטלקטואלית של אירופה בעת החדשה המוקדמת ובמאה התשע-עשרה
אסף אלמוג קיבל דוקטורט בשנת 2020, מאוניברסיטת וירג'יניה. מחקרו בחן את התפתחותה של תפיסת השמרנות בקרב האליטה הפוליטית והתרבותית של אזור ניו אינגלנד. כמו-כן, בדק המחקר כיצד המתח בין נטיות שמרניות לבין התמיכה ברפורמות חברתיות מסוימות השפיע על התרבות הפוליטית של ניו אינגלנד ושל ארצות-הברית בכלל. המחקר מאיר באור חדש את מורכבותה של מורשת החירות והשוויון של המהפכה האמריקאית לפני מלחמת האזרחים.
מאמרו של אסף על גזע וייצוגה של האיטי בשנות העשרים התפרסם בNew England Quarterly. כמו-כן, פרק שכתב בנושא המורשת של המפלגה הפדרליסטית במאה ה19 התפרסם בכרך על הנצחה וזיכרון במאה ה19, ופרק נוסף העוסק בייצוג המפלגה בכתביו של הנשיא ג'יימס פולק עומד להתפרסם בכרך על כתבי פולק.
אסף מלמד באוניברסיטה הפתוחה ומשמש עמית-מחקר באוניברסיטת חיפה.

פרסומים עיקריים:

“Revolutions and Insurrections: The North American Review and Haiti, 1821-1829,” The New England Quarterly, no. 93, vol. 2 (June 2020), pp. 188-212
“Nationalist Ironies: The Legacy of the Federalist Party and the Construction of a Unified Republic,” in Cultures of Memory in the Nineteenth Century: Consuming Commemoration, edited by Katherine Grenier and Amanda R. Mushal (Palgrave Macmillan, 2020), 203-21.
Forthcoming: “’The Whigs Generally Are Obliged to Be More Covert in Their Thwarting Schemes’: The Shadow of the Federalist Party and Democratic Political Culture in Polk's Correspondence,” in James K. Polk and His Time: Essays on the Conclusion of the Polk Project, edited by Michael David Cohen, under contract with the University of Tennessee Press.