הפקולטה למדעי הרוח I אוניברסיטת חיפה I החוג להיסטוריה כללית Department of General History I Haifa University I Faculty of Humanities - ד"ר אלי קוק

top

ד"ר אלי קוק

Eli Cookד״ר אלי קוק הוא מרצה בכיר בחוג להיסטוריה כללית וראש התוכנית ללימודי ארה״ב באוניברסיטת חיפה. היסטוריון של הקפיטליזם האמריקאי ומחשבה כלכלית המודרנית, קוק עשה את הדוקטורט שלו באוניברסיטת הרוורד. ספרו The Pricing of Progress, שראה אור בהוצאת Harvard University Press ב2017  מתחקה אחר עלייתם של מדדים כלכליים מודרנים ואיך אמריקאים החלו למדוד קדמה ורווחה חברתית בעיקר ביחידות של כסף. ב2018 הספר זכה בשני פרסים בינלאומיים מובילים עבור הספר הכי טוב בהיסטוריה של הרעיונות. קוק פרסם מאמרים רבים בשנים האחרונות על נושאים מגוונים כגון מקורותיה הרעיוניים של משבר אי השווין הפוקד כיום את ארה״ב,  ומה תפקידה של העבדות בעלייתה של הקפיטליזם הגלובלי. כיום הוא עובד על ספר חדש במימון מענק מחקר מהקרן ישראל למדע - אודות הרעיון של ״בחירה חופשית״ והחוויה של ילדים אמריקאים בזמן המהפכה הנאוליברלית בשנות ה80 וה90 של המאה ה20.

 

 

פרטי קשר

מיקום: בניין אשכול, קומה 13, חדר 1305
דוא"ל: elicook@gmail.com
טלפון: 04-8240915. פנימי: 2915

אתר אישי: https://haifa.academia.edu/EliCook

 
פרסומים נבחריםcook1

The Pricing of Progress: Economic Indicators and the Capitalization of American Life (Cambridge, Mass.: Harvard University Press, 2017).

 

 

 

 

 

 

תחומי הוראה

קיצור תולדות הקפיטליזם
תולדות המחשבה הכלכלית
מבוא לארה״ב במאה ה20
תרבות הצריכה

 
תפקידים נוספים

חבר בועד הב״א

חבר ובועדת היגוי של האגודה להיסטוריה כלכלית

חבר בצוות מחקר אודות ״פוסטקפיטליזם״ במכון ון ליר